<<  İnoterm Kullanım Alanları  >>
 

Bütün Bina iç ve dış cephelerinde,  Depolarda, Soğuk hava depolarında,  Ahır ve kümeslerde,  Sıvılaştırılmış gaz tanklarının yalıtımında, Gürültü yapan Ekipmanların Yalıtımında ' Tarihi binalar, Kilise, Cami kubbesi ve her türlü mimari kısımlarında.

 

İÇ CEPHE ; ( Artıları)  Bina içlerinde, kat aralarında ısı, ses yalıtımını ve yangına karşı korumayı tek ürünle sağlar,  Yaşama, çalışma ve sosyal alanlarımızı oluşturan binalarımızda sessiz, sağlıklı konforlu alanlar oluşturur.  Terleme, küf nem ve koku oluşumunu önler.  Koruma şapına gerek kalmadığı ve yoğunluk değeri düşük olduğu binayı hafifletir. Isıtma ve serinletme masraflarından önemli tasarruf sağlar.  Yapıların değerini artırır.  Doğal minerallerden oluştuğundan insan sağlığına zararlı değildir.  Al Sınıfı Yanmazlığa sahiptir.  Yüksek yapışma özelliğine sahiptir.   Yoğunlaşma, terleme, küf, nem  koku oluşumunu önler.

 

DIŞ CEPHE ;  ( Artıları) Dış cephelerde ısı, ses, su ve yangın yalıtımını tek ürünle sağlamaktır.  Isıtma ve serinletme giderlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar.  Eksiz uygulanabildiğinden ısı ve köprüleri oluşturmaz.  Her çeşit yapı elemanına uyum sağlar.  Al sınıfı yanmazlığa sahiptir.  Suyu iticiliği sayesinde yağmurdan korur.  Nefes alır. Terleme, küf nem ve koku oluşumunu önler.  Hafiftir. Yapıyı gereksiz yüklerden kurtarır.  Doğal mineral yapısıyla sağlığa zararlı değildir.

   
 
Not: 3 cm Karbon Esaslı XPS ve EPS kaplaması 100 M2 maliyet 1500 TL. Dış cephe hazır cephe kaplaması 100 M2 maliyet 2300 TL.


• Bu uygulamaların ömürleri 8 -10 yıl olup zaman içinde köpük oluşturmak için kullanılan EPS için (Pentan) gazı, XPS için (HCFC) gazı, azalır ve hacimleri küçülerek iletkenlik değerleri düşer. Daha sonra ise tabiyatın uyguladığı yıpratıcı etkiler neticesinde kaplama duvardan kopar.


• B1 sınıfı malzeme oldukları için yanabilir ve karbon esaslı malzeme oldukları için dumandan zehirlenmelere ve ölümlere yol açabilir.

 

 

İnoterm' 25 kg'lık paketler halinde ambalajlanmıştır.Yaklaşık 25 kg ile 2 cm kalınlıkta yaklaşık 2.2 m2 yüzey kaplanır.
Her türlü dış ve iç yüzeye rahatlıkla 3 cm'e kadar uygulanabilir.
Uygulama yapılacak yüzeye önceden hazırlanmış çıtalar uygun aralıklarla monte edilir
Paketinin tamamı bir kaba boşaltılır.
Gerekli miktarda (12-14 İt) önce su ilave edilerek karıştırma mikseri ile 2-3 dk. karıştırılır.
Aynı süre içinde İNOTERM ile daha fazla metraj yapılabilmesi nedeniyle işçilikten tasarruf sağlar
Karıştırma esnasında kesinlikle başka bir malzeme ilave edilmemelidir.
Normal sıvanın uygulanabildiği hava şartlarında hazırlanan İnoterm karışımı önceden monte edilen çıtalar, arasına çelik mala veya makine ile uygulanır ve mastarlanarak düzeltilir.
Çıtalar çıkartılarak boşluklar İnotemfmalzemesiyle doldurulur. 2 - 3 saat sonra perdahlama yapılarak işlem sonlandırıiır.
3-4 gün sonra istenilen dış cephe boyası ile boyanır.
İnoterm manuel olarak uygulandığı gibi hafif malzemeleri atan sıva makineleriyle de uygulanır. Günde 300 - j 400 m2 arası uygulayabilir.